O metodzie Silvy

Jose Silva, genialny samouk, pragnąc pomóc swoim dzieciom w nauce, zaczął studiować dostępną wiedzę na temat ludzkiego mózgu oraz poznawcze możliwości umysłu. Odkrył, że będąc w stanie głębokiego rozluźnienia, nasz umysł rozwija nieograniczoną kreatywność, pamięta wszystko, znajduje rozwiązania dla najbardziej skomplikowanych problemów, a także łatwiej słyszy intuicję i komunikuje się z Wyższą Energią, Wyższym Ja, Bogiem, Wszechświatem.

Jose Silva, opierając się na wieloletnich badaniach nad falami mózgu przy użyciu między innymi elektroencefalografu (EEG) , doszedł do wniosku, że te wszystkie atrybuty związane z samorozwojem intelektualnym oraz duchowym, są osiągalne dla człowieka podczas stanu, w którym jego mózg wytwarza fale alpha lub theta.

Jednak najczęściej człowiek znajduje się w falach beta – gotowy do akcji i reakcji. Fale alpha są wolniejsze, pojawiają się podczas głębokiej medytacji, relaksu, na kilka sekund przed zaśnięciem oraz chwilę po przebudzeniu. Fale theta to fale snu z marzeniami sennymi. Po nich są fale delta, głębokiego snu, niezbadane.

Niestety, człowiek w swojej ewolucji wykształcił jeszcze jedne fale mózgowe – fale gamma (zwane też beta 2), które zostały odkryte w XXI wieku – Jose o nich nie wiedział. Są to fale stresu i paniki, bardzo szybkie drgania.

Techniki zaproponowane przez Jose Silvę, wynik jego dogłębnych wieloletnich studiów, są narzędziami prowadzącymi do stanu alpha. Nauczysz się sama / sam wprowadzać swój mózg w stan alpha i dzięki temu otwierać umysł na jego nieograniczone możliwości, aby transformować swoje życie. Niektóre z technik, moje ulubione, opierają się na falach theta. Jest to na przykład technika programowania snów, które podsuwają rozwiązania dylematów życiowych.

Podstawą technik jest medytacja dynamiczna, w której Twoje ciało jest rozluźnione, a umysł jest w ruchu, skoncentrowany na procesie wyobrażeniowym. Medytacja dynamiczna jest dla współczesnego człowieka bardziej osiągalna niż pasywna, w której góruje obserwacja swojego cichego umysłu, a także medytacja transcendentalna polegająca na powtarzanych mantrach. Medytacja dynamiczna jest też bardziej praktyczna, bo z reguły jest celowa, ukierunkowana, w przeciwieństwie do medytacji pasywnej, której najwyższą formą jest nicość umysłu.

Techniki samokontroli umysłu pozwalają także na pozbycie się przekonań, które nie pozwalają Ci się rozwijać i zmuszają do tkwienia w starych schematach. Jakie są Twoje przekonania o miłości, o związku, o mądrości i wiedzy, o pieniądzach i bogactwie? Czy są to Twoje przekonania, czy Twoich rodziców, Twojego klanu, Twojej szkoły? Dzięki moim warsztatom będziesz mógł/mogła przyjrzeć się im i usunąć te, które hamują Twój rozwój, zastąpić nowymi, zdrowymi i inspirującymi.

Opracowane przez Silvę techniki samokontroli umysłu do dzisiaj są źródłem inspiracji dla wielu terapeutów, coachów i mówców motywacyjnych na całym świecie.


Chcesz się dowiedzieć więcej o mnie? Kliknij tutaj.